Kiralık Dedektör Nelerden Alınır nasıl kullanılır - Altın Dedektörleri

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Kiralık Dedektör Nelerden Alınır nasıl kullanılır

İletişim > Bilgi & Paylaşım

Kiralık dedektörler nerede bulunur? Faydalı mıdır?

İnsanların zaman zaman başvurduğu dedektör kiralama hizmetleri dedektör kullanıcıları için bir çıkmaz haline gelmiştir.

Dedektör piyasasında üretici ve buna bağlı ana bayiler ile küçük çaplı “al-sat” işlevi gören müesseseler mevcuttur. Kiralık olarak adlandırılan dedektörler genellikle küçük çaplı “al-sat” mağazalarında, üretici firmalar ile doğrudan bir bağı olmayan, garanti ve güvence konusunda taahhütlerde bulunamayan ticarethanelerde gerçekleşebilir. Bu tür cihazlar ekseriyet ile zaten ikinci el olarak vitrinde (satışta) bulunan bir cihazdır ve kira bedeli alınarak cihazın üzerinden hariçten gelir amaçlanmıştır. Bu tür ne şartlarda kullanılmış, hangi komplikasyona maruz kalmış, belki de daha önceden, ehli olmayan kişilerce tamir görmüş bir cihazın doğru ve düzgün çalıştığını kiralayan kişinin anlaması veya test etmesi mümkün değildir.

Kira müddeti oldukça kısa, karşılığında kira ücreti oldukça yüksek olduğu bilinmektedir. Bu kısıtlı zaman içinde, aranacak bölgenin yeteri kadar araştırılıp araştırılamayacağı da, kiralayan kişinin metal dedektörünü sağlıklı kullanıp kullanamayacağı da ayrı bir soru işaretidir.

Buna istinaden birkaç seferlik bir kiralama ücreti tahminen yeni bir cihazın garantili satışına eşdeğer olacaktır.

Ayrıca dedektör gibi hassas değerler ile üretilmiş, elektronik altyapısı yüksek, teknolojik bir donanımın sürekli kiralanıp değişik ellerde hor kullanılmış olması ya da zor koşullarda kullanılıyor olması, o cihaza olan güvenirliği yüksek oranda düşürmekte olduğunu ifade etmek yerinde olur.

Bu tür cihaz kiralama uygulamaları yapan esnafların bir çoğunun, cihazlar hakkında yeterince ve doğru bir bilgiye dahi sahip olmadıkları, amaçlarının sadece ve sadece gelir elde etmek maksadı taşıdığını vurgulamakta sakınca yoktur.

Dolayısı ile hem üretici hem satıcı bir firma olarak;
Garantili, eğitim ve servis güvenceli, tüketicinin arama yapacağı arazi ve hedefine uygun modeli seçme imkanı ve en nihayetinde de ödeme konusunda çeşitli alternatiflerin ve kolaylıkların bulunmasından dolayı yeni bir dedektör satın almanın çok daha faydalı olacağını belirtebiliriz.


Geri dönmek ve tüm dedektör makalelerini görmek için buraya tıklayınız...

 
Copyright 2015. İstanbul Dedektör Merkezi Define ve Altın Arama Dedektörleri
İçeriğe dön | Ana menüye dön