Dedektör Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Altın Dedektörleri

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Dedektör Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İletişim > Bilgi & Paylaşım

Dedektör almadan önce bilmeniz gerekenler
Dedektör almadan önce beklentilerinizi belirlemeniz çok önemlidir. Hangi amaçla dedektör satın alacaksanız bunun araştırmasını çok iyi yapmanız gerekmektedir. Aksi durumda işinize daha az yarayacak bir cihaz ya da gereksiz yüksek bir maliyetle karşılaşmanız olasıdır. Dedektörleri araştırırken firmaların size sunduğu seçenekleri iyi değerlendirmeniz gerekir. Dedektör almadan önce kullanıcı fikirleri önemli olduğu kadar, ne yazık ki internette, bu konuda çok fazla yanıltıcı ve yanlış bilgiler olduğunu hatırlatmak gerekir.

Dedektör çalışma prensiplerini ve özelliklerini tam olarak anlamadan, doğru markaları satma tercihlerinde yanılarak dedektör satışı işine giren ve başarısız olan birçok mağaza, satışlarını arttırabilmek için diğer dedektörleri kötüleyip sadece kendi satmış olduğu dedektörleri överek piyasa oluşturmaya çalışmaktadırlar. Bu kişiler için en uygun zemin, insanların interaktif etkileşime geçebildikleri forumlar olmuştur. Bu konuda kimseyi suçlamamakla birlikte (doğru iş yapanları veya forumları kendi amacına uygun şekilde kullananları tenzih ederek), bazılarının bu forumları mesken edinmiş, hatta bizzat kendileri forumlar kurarak kendilerine ticari kazanç kapıları oluşturmuşlardır.

Hatta burada bir adım daha ileri giderek gizli bir tekel oluşturmuş, ulaşabildikleri veya kendi ürünlerini pazarlarken, ulaşamadıkları, kurumsal firmaların ürünlerine de gizli bir kötüleme, çamur atma ve caydırma politikası gütmüşlerdir. İçlerinde bazı kişiler vardır ki, “ - forumlarda ürünlerinizi kötüler, markanızı veya modelleriniz baltalayabilirim” diyerek kanun ve etik dışı zorla “reklam portföyü” adı altında avanta ödemeler talep etmişlerdir. Bu zihniyette olan kişilerin kendilerine faydaları yokken, onlar aracılığı ile edinilecek her ne olursa olsun faydasız ve yararsız olacağı bellidir. Seçici olmak ve en doğrusunu talep etmek tüketicinin hakkı olduğu kadar da tüketicinin çaba ve araştırma gayretine de bağlıdır.

Kolay inanmak veya kolay ikna olmak, güvenmekten öte, biraz da gayretsizlikten ileri gelen bir davranış biçimidir!

Bu tür yanlış bilgi ve davranışlar ile karşılaşabileceğinizi ve itimat edilmemesi gerektiğini de hatırlatmakta fayda görmekteyiz.

Forumlarda dolaşan bu tür fırsatçılara ne yazık ki en çok ülkemizde rastlanmaktadır. Bilginin, bilincin, araştırmacı ve öz güvenleri gelişmiş bireylerin, Avrupa ülkelerinde böyle bir oluşuma prim vermemektedir. Bu sebep ile gelişmiş ülkelerde bu tür yanlış bilgilendirmeler ya da insan, emek, para ve zaman suiistimallerine pek rastlanmamaktadır. Bu sebep ile yurt dışı kaynaklı forumlardan daha doğru ve dürüst bilgi edinmek mümkün olabilmektedir. Dil bilmeyenler için internet çevirileri, hatta bazı tarayıcıların otomatik çeviri özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Dedektör almadan önce firmaların sunmuş olduğu hizmetleri ve ürün özelliklerini araştırarak, kendi kararınızı vermeniz sizin için en doğru seçenek olacaktır.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu; seçeneklerdir! Her tip ve özellikte dedektörlerin bulunduğu, ne amaç için kullanacağınız sorusuna en kesin cevabı verebilecek firmalar öne çıkmaktadırlar. Ayrıca garanti, servis, hizmet, eğitim ve ödeme seçenekleri de çok önemlidir. Satışa kadar değil, satış öncesi doğru bilgilendirme, satış esnasında içerikli bir eğitim ve satış sonrası için de teknik destek ve servis güvencesi çok önemlidir. Sizinle bire bir ilgilenecek ve ihtiyaçlarınızı doğru belirleyip size en doğru ve uygun yolu tarif edecek kurumsal firmaları ve eğitimli personeli gözetmeniz %100 yararınıza olacaktır.


Geri dönmek ve tüm dedektör makalelerini görmek için buraya tıklayınız...

 
Copyright 2015. İstanbul Dedektör Merkezi Define ve Altın Arama Dedektörleri
İçeriğe dön | Ana menüye dön