Dedektör Derinlikleri nasıl değişir - Altın Dedektörleri

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Dedektör Derinlikleri nasıl değişir

İletişim > Bilgi & Paylaşım

Dedektörlerin derinliği neye göre değişir?
Dedektör kullanıcıları için en önemli unsurlardan biri derinliktir. Bir dedektörün metalleri daha derinden algılaması kullanıcıya bir çok avantajlar sağlar. Ancak kullanım alanına göre derinlikten çok ayrımın önemli olduğu aramalarda vardır. Örnek olarak plaj aramalarında evet derinlik önemlidir ancak o mineralli yapıda sürekli metal uyarısı verecek derin bir dedektör yerine sadece metallere sinyal verecek ve çok derin olmayan bir cihaz sizin için daha ideal bir dedektör olabilir.

Derinlik algısı, cihazın teknolojisi kadar hedefin büyüklüğü, toprak altında kalış süresi ve toprağın yapısı ile ilişkilidir. Toprak altında uzun süre bekleyen hedefler çevrelerine yaydıkları manyetik alanlardan dolayı çok daha derinlerden tespit edilebilmektedirler. Ayrıca temiz (mineral seviyesi düşük) toprak yapılarında daha kolay zemin ayarı, dolayısı ile daha derin aramalar gerçekleştirebilir.

Bu anlatılanlar ışığında kullanmak istediğiniz dedektörü seçerken mutlaka satış temsilcinizden yardım alın. Kullanmak istediğiniz alanı belirtin böylelikle daha derin bir cihaz yerine daha elverişli bir cihaz seçimi yapıp ekstra maliyetlerden ve yanlış seçim sonucu oluşabilecek kayıplardanda kurtulmuş olursunuz.


Geri dönmek ve tüm dedektör makalelerini görmek için buraya tıklayınız...

 
Copyright 2015. İstanbul Dedektör Merkezi Define ve Altın Arama Dedektörleri
İçeriğe dön | Ana menüye dön